dr. Darja Kerec in dr. Božo Repe: 80. so bila leta …, strokovno predavanje - Mestni muzej Krško

dr. Darja Kerec in dr. Božo Repe: 80. so bila leta …, strokovno predavanje

Čas: 18.00

dr. Darja Kerec in dr. Božo Repe: 80. so bila leta …, strokovno predavanje

torek, 20. november 2018, 18.00

Mestni muzej Krško / Vstop prost /

Ob razstavi 80. so bila leta … v Krškem nam bosta utrip desetletja pred razpadom SFR Jugoslavije osvetlila zgodovinarja in univerzitetna profesorja, avtorja knjige Slovenija, moja dežela: družbena revolucija v osemdesetih letih, ki se raziskovalno ukvarjata z obdobjem novejše zgodovine. Darja Kerec tudi s poudarkom na kulturni identiteti lokalnih okolij v 19. in 20. stoletju, Božo Repe pa s položajem Slovencev v različnih državnih tvorbah, z demokracijo, parlamentarizemom, civilno družbo, nacionalnim vprašanjem in mednacionalnimi odnosi. Repe je v širši javnosti prepoznan kot kritični mislec, ki svoje stališča predstavlja v medijskem in javnem prostoru.

Priloge