Notice: Undefined index: pic in /var/www/domdesign/private/lib/items/Domino/Gallery/ModuleCross/view.php on line 15
Ta veseli dan kulture - Mestni muzej Krško

Ta veseli dan kulture

Čas: 10.00–18.00

Ta veseli dan kulture 2018  v enotah Kulturnega doma Krško

Mestni muzej Krško, Mencingerjeva hiša, Galerija Krško, Grad Rajhenburg / vstop prost

Ta veseli dan kulture je v Sloveniji neformalen praznik s katerim obeležujemo obletnico rojstva slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Ministrstvo za kulturo je v letu 2000, ob 200-obletnici Prešernovega rojstva začelo s pobudo dneva odprtih vrat slovenskih kulturnih ustanov. Z leti se je pobuda preoblikovala v Ta veseli dan kulture in prerasla v množičen dogodek, ko kulturne ustanove brezplačno odpremo svoja vrata obiskovalcem.

Mestni muzej Krško, Mencingerjeva hiša, Galerija Krško

10.00-18.00 Dan odprtih vrat

17.00    80. so bila leta … v Krškem, javno vodstvo

Po razstavi bodo vodile soavtorice razstave Anita Radkovič, dr. Helena Rožman in Nina Sotelšek.

Grad Rajhneburg

10.00-16.00 Dan odprtih vrat