aaaaaaaaaaaaPočitniška muzejska doživetja I Mesto Krško: včeraj–danes–jutri

Počitniška muzejska doživetja I Mesto Krško: včeraj–danes–jutri

delavnica za otroke

sreda, 26. junij 2019sreda, 26. junij 2019, 10.0012.00

Počitniška muzejska doživetja: Mesto Krško: včeraj – danes– jutri  delavnica za otroke

Krško zaradi lege ob reki Savi sodi med kraje, ki so bili skozi celotno zgodovino pomembni kot križišča prometnih poti. Status mesta je dobilo 5. marca 1477, s čimer so mesto in meščani dobili pravico do rabe mestnega grba in pečata.

Mestno zgodovino bomo spoznavali ob razvalinah krškega gradu. Po vrnitvi v muzej si bomo v razstavi Krške vedute - mestne insignije ogledali  pečatnika in sodniško palico ter spoznali podobo krškega grba in njegov pomen. Na kratko bomo spregovorili tudi o Neviodunumu, rimskem mestu ob reki Savi in  si v razstavi 80.ta so bila leta… v Krškem ogledali, kako so krčani živeli v omenjenem obdobju. Za konec bomo v muzejskem atriju sestavljali talni mozaik.

Udeleženci delavnice naj bodo za pot na razvaline krškega gradu primerno obuti (športna obutev) in oblečeni (zaščita pred soncem). Priporočamo, da s sabo vzamejo tudi pijačo.četrtek,

Vstop je prost.

Informacije:

E: info@gradrajhenburg.si, info@mestnimuzejkrsko.si, zinka.junkar@gradrajhenburg.si

T: 07 620 42 16, 07 620 92 44