predstavitev zbornika

četrtek, 28. marec 2024, 18.00

četrtek, 28. 3., ob 18. uri

Mestni muzej Krško, Velika dvorana (pritličje)

prost vstop

Ob 14. obletnici odprtja Mestnega muzeja Krško bomo predstavili zbornik, ki je nastal v okviru razstavnega projekta o 100 letih igranja nogometa v Krškem.

Zbornik je delo muzejskih delavk in 115 sodelujočih, ki so v dveh letih prinašali v muzej gradivo, pripovedovali svoje zgodbe, zapisovali besedila in jih pregledovali. Na 160 straneh je predstavljena stoletna zgodovina kluba z bogatim fotografskim gradivom in sezonskimi lestvicami za člansko ekipo vse od leta 1922. Posebnost kataloga so kratki zapisi o 100 ljudeh, ki so zaznamovali zgodovino nogometa in športno kulturo v Krškem. Poglavje je namenjeno tudi razvoju ženskega nogometa v Posavju, ki je kmalu po ustanovitvi presegel državne okvire, nogometu na Senovem in razvoju mladinske nogometne šole. Ker nogometa ni brez navijačev, ne manjka niti poglavje o navijaški skupini Nuclear Power Boys.

Z uvodnim nagovorom bo dogodek pospremil Janez Kerin, župan Mestne občine Krško.

Zbornik bosta predstavili kustosinji Nina Sotelšek in Anita Radkovič z gosti.

Izdajo zbornika je omogočila Mestna občina Krško ter kot sponzorja podjetji Elmont d.o.o. in Numip d.o.o.