Kaj rože, znanje ti dam!

strokovno vodstvo ob mednarodnem dnevu žena, ob 11. in 17. uri, prost vstop za ženske

petek, 8. marec 2024, 11.00

Kaj rože, znanje ti dam!

Ob 8. marcu vas vabimo na strokovno vodstvo po razstavah Delavnica Stary in Rezi Pirc: življenje družbene delavke. Z ogledom razstav ob mednarodnem dnevu žena bomo spoznali življenje in delo dveh Krčank – Elze Stary in Rezi Pirc in se spomnili, kakšno družbeno vlogo sta imeli vsaka v svojem času.

Prva je delovala pred drugo svetovno vojno in po njej v zasebni sferi, druga pa v javni, najbolj aktivno od 50. do 90. let 20. stoletja. Ne bomo zgolj šteli njunih dosežkov, ampak pogledali, kako sta vplivali na mlade, jih opolnomočili z znanjem in spretnostmi za življenje. Obe sta znanje šteli med primarne vrednote in ga z zanosom prenašali naprej. V tem kontekstu bomo pogledali tudi na vlogo današnjega muzeja in sodobnih zahtev njegovega etičnega delovanja v družbeno dobro.

Po razstavah bosta vodili Anita Radkovič, kustodinja, in Nina Sotelšek, višja kustodinja.

Fotografija: Rezi Pirc z nečakinjo Faniko Pirc (por. Rogič), okoli leta 1960. Izvorno fotografijo hrani Fanika Rogič, št. pred. RP-165.