2. pogled v Štovičkov depo I Portretne plastike, odprtje razstave

5. april 2018

2. pogled v Štovičkov depo I Portretne plastike

V torek, 27. marca 2018,  smo odprli občasno razstavo 2. pogled v Štovičkov depo: Portretne plastike.

Mestni muzej Krško je leta 2010 prvič odprl svoja vrata s stalno razstavo akademskega kiparja Vladimirja Štovička. Umetnik je leta 1976 dela iz lastne zbirke podaril Občini Krško. Danes jih hrani, varuje, raziskuje in predstavlja Mestni muzej Krško. Poleg stalne razstave, ki predstavlja različne vidike Štovičkovega ustvarjanja, so ciklično predstavljena tudi dela, ki se nahajajo v depoju. Vsako leto je določeno število kiparskih del odbranih za konservatorsko-restavratorski poseg, ki pomeni tudi možnost integriranja Štovičkove zapuščine v muzejske razstave.

Občasna razstava Portretne plastike, je druga iz cikla razstav Pogled v Štovičkov depo. Predstavlja izbor mavčnih plastik, ki so v lanskem letu doživele restavratorsko prenovo. To je štirinajst doprsnih portretov, ki so nastali med leti 1913 in 1975.

Razstavo sta predstavili višja kustosinja Nina Sotelšek in konservatorka restavratorka mag. Maja Ivanišin.

Foto: Anita Radkovič, Špela Sečnik.

2. pogled v Štovičkov depo I Portretne plastike