Katja Šulc: Kamlisajlan, koncert uglasbene romske poezije

torek, 24. maj 2016, 20.00

katja-sulc-kamljisajlan-2

24. 5. 2016 20:00, atrij Mestnega muzeja Krško (Klub KDK v primeru dežja)

Vstopnina: 10 € predprodaja, 12 € na dan koncerta

Zasedba:

Katja Šulc – vokal

Alban Usatch – violina

Andraž Mazi – kitara

Robert Jukič – bas

Fabian Reyes – tolkala

Neja Tomšič - vizualije v živo

Katja Šulc je pevka, ki se giblje med poezijo in glasbo. Njen novi album “Kamlisajlan” je posvečen uglasbeni sodobni romski poeziji pesnikov iz Balkana in Vzhodne Evrope. Album bo Katja konec maja predstavila na dveh ekskluzivnih koncertih z gostujočima glasbenikoma iz Mehike, premierno v Kulturnem domu Krško oz. atriju Mestnega muzeja Krško in na festivalu Druga godba v Ljubljani.

Romska glasba in kultura Katjo nagovarjajo od nekdaj, posebej močno pa jo je pritegnila romska poezija, s svojo izvirno, univerzalno poetiko, z vznemirljivim zvenom jezika in dejstvom, da je ta poezija del ogrožene literature. Pesmi so izvajane v romščini, ki jo je Katja poleg romske literature in kulture zadnjih nekaj let raziskovala pod mentorstvom uglednega romologa prof. Marcela Courthiada. Med potovanjem po Mehiki je srečala mehiškega violinista Albana Usatcha, s katerim sta izbrane pesmi uglasbila s pomočjo loopov, preprostih melodij in akordov, ovitih v raznolike ritmične repeticije v barvah world music. Katja je album v Mehiki tudi posnela s tamkajšnjimi glasbeniki, za postprodukcijo je poskrbel domači producent Pier (RootsInSession). Album izide maja 2016 pri založbi Casete México.

katja-sulc-kamljisajlan-2