140 let Meščanske šole v Krškem, strokovno vodstvo in delavnica - Mestni muzej Krško

140 let Meščanske šole v Krškem, strokovno vodstvo in delavnica

140 let Meščanske šole v Krškem, strokovno vodstvo in delavnica

Torek, 2. 10. 2018, 16:00

S 1. oktobrom 1878 je pričela v Krškem delovati meščanska šola, ki zagotovo pomeni nadgradnjo dotedanjih prizadevanj na področju šolstva tudi v širši regiji. Krška meščanska šola je bila prva tovrstna šolska ustanova na nekdanjem Kranjskem.

Na strokovnem vodstvu bomo spoznavali tako okoliščine, ki so privedle do vzpostavitve meščanske šole, kot tudi samo šolsko poslopje.

Program je namenjen vsem starostnim skupinam. Otroke vabimo na aktivno spoznavanje z učnimi pripomočki časa, v katerem je šola nastala.

Dogodek bomo izvedli v sodelovanju z JSKD OI Krško in Fakulteto za energetiko Univerze v Mariboru.

Foto: Nina Sotelšek

Priloge