aaaaaaaaaaaa18. maj - Mednarodni muzejski dan 2020

ponedeljek, 18. maj 2020ponedeljek, 18. maj 2020, 12.0018.00

18. maj - Mednarodni muzejski dan 2020

Mednarodni muzejski svet (International Council of Museums – ICOM) je leta 1977 18. maj določil kot Mednarodni dan muzejev, z namenom večje prepoznavnosti muzejev v družbi in njenega razvoja.

Letošnji Mednarodni muzejski dan je posvečen temi Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost

V muzejskih enotah Kulturnega doma Krško:  Mestni muzej Krško, Galerija Krško in Grad Rajhenburg bomo letošnji Mednarodni dan muzejev od 12.00 do 18.00 obeležili s prostim vstopom. V vseh enotah so  na ogled vse stalne in začasne razstave.

Zaradi aktualnih razmer pa bomo letošnji Mednarodni muzejski dan slovenski muzeji obeležili tudi virtualno. V sodelovanju  s Posavskim muzejem Brežice in Galerijo Božidar Jakac Kostanjevica na Krki smo pripravili  skupno spletno razstavo TRIKRAT TRI ŽENSKE

ICOM Slovenija je skupaj s slovenskimi muzeji in galerijami zasnoval POSEBNO VIRTUALNO KNJIŽICO, ki združuje prispele projekte slovenskih muzejev, ki se nanašajo na enakost, raznolikost in inkluzivnost ranljivih skupin.  V njej se z razstavo 80. so bila leta ... v Krškem predstavlja tudi Mestni muzej Krško.

Prijazno vabljeni k ogledu in obisku.

Mednarodni muzejski dan v Mestnem muzeju Krško