5. obletnica odprtja Mestnega muzeja Krško

torek, 31. marec 2015torek, 31. marec 2015, .00

Ob 5. obletnici odprtja Mestnega muzeja Krško, vas v torek, 31. marca 2015, vljudno vabimo na:

odprtje razstave

Stare izložbe - nove podobe: Sava sreča umetnike občine Krško

Cesta krških žrtev 44 a (nekdanja picerija Račko), ob 10. uri

Rdeča nit Starih izložb – novih podob je popotovanje deklice Save po času in prostoru. Tako raziskuje preteklost Krškega in s svojimi dogodivščinami oživlja zapuščene mestne vitrine. V novi izložbi bo obiskala Rajka Čubra, kjer bo spoznavala svet umetnosti in umetnike, ki so se rodili ali delovali v občini Krško.

Na pobudo Občine Krško so projekt idejno zasnovale sodelavke Mestnega muzeja Krško, ilustrirala pa Tina Brinovar.

predavanje

Mag. Tanja Roženbergar

M kot muzej – o vlogi muzejev v sodobni družbi

Mestni muzej Krško, pedagoški prostor, ob 19. uri

Tanja Roženbergar, etnologinja in sociologinja, predsednica slovenskega odbora ICOM in direktorica Muzeja novejše zgodovine Celje nam bo predstavila muzeje kot živ organizem s svojimi lastnimi preobrazbami, ki se vedno znova prilagajajo družbi in času v katerem delujejo. Spreminja se muzejsko delo, tipika muzejev in njihovih podob, pobude za ustanovitev, specifika zbranega gradiva in razstavnih tematik, načini zbiranja, razstavljanja in prikazovanja, oblike njegove komunikativnosti z okoljem in družbo. Razlike in spremembe delovanja muzejev v času so celo tako velike in radikalne, da jih muzeolog Peter van Mensch označuje kar kot »muzejske revolucije«, ki celostno spreminjajo »muzejski red«.

So sodobni muzeji tudi vozlišča, zatočišča, polja aktivizma in spreminjanja družbe?

Na obeh dogodkih bo zbrane nagovoril župan Občine Krško, mag. Miran Stanko.

odprtje razstave fotografij

ki so nastale na delavnicah Camere obsure med leti 2013 - 2015

Mestni muzej Krško, pedagoški prostor, (po predavanju)