80. so bila leta … v Krškem, odprtje razstave

80. so bila leta… v Krškem, odprtje razstave

Vstopnina: 0.00

80. so bila leta … v Krškem, odprtje razstave

Mencingerjeva hiša / občasna muzejska razstava / sobota, 16.6., ob 20.00 uri / vstop prost

Interdisciplinarna razstava govori o življenju v mestu Krško in na območju občine Krško med leti 1980 in 1991 (od smrti Josipa Broza Tita pa do rojstva nove države Republike Slovenije). Osemdeseta predstavljajo tranzitno obdobje pred spremenjenim načinom življenja in postopnim vdorom globalizacije.

Razstava se v raziskavi ukvarja s področji zgodovine, upravne ureditve, preživljanja prostega časa, življenjem najstnikov, glasbo, muzejsko dejavnostjo in športom. Zasnovana je inkluzivno, saj aktivno vključuje javne zavode, društva in posameznike iz lokalnega okolja, ki posredujejo svoje znanje, spomine in predmete.

Ob razstavi bo organiziran raznolik spremljevalni program, v letu 2019 pa bo izdan zbornik z razširjenimi besedili vseh sodelujočih avtorjev. Razstava je odprtega tipa, saj bomo predmete in pričevanja zbirali ves čas trajanja oz. do 8. februarja 2020.

Foto: Goran Rovan, Plavalni klub Celulozar

80. so bila leta… v Krškem, odprtje razstave