Notice: Undefined index: pic in /var/www/domdesign/private/lib/items/Domino/Gallery/ModuleCross/view.php on line 15
Borut Brezar I Mihajlo Rostohar in ljubljanska univerza - Mestni muzej Krško

Borut Brezar I Mihajlo Rostohar in ljubljanska univerza

torek, 23. 4. 2019, 18.00

V Mestnem muzeju Krško se izteka razstava o dr. Mihajlu Rostoharju, ki je bila na ogled od novembra 2016. V vmesnem času smo življenjsko in poklicno pot »velikega Slovenca«, kot ga imenujejo na »njegovi« Masarykovi univerzi v Brnu, predstavili na več strokovnih vodstvih, z zaključnim strokovnim predavanjem pa bomo osvetlili razmerja med Rostoharjem in Univerzo v Ljubljani, katere 100 letnico ustanovitve obeležujemo v letošnjem letu.

Naš tokratni predavatelj je Borut Brezar, ki s temo predavanja zaključuje magistrski študij na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete UL.

Foto: Mihajlo Rostohar (fotografija posneta leta 1958; objava v DL 1966)