Dan Mestnega muzeja Krško – počastitev 13. obletnice odprtja

dan odprtih vrat in javno vodstvo

četrtek, 30. marec 2023, 11.00

Dan Mestnega muzeja Krško

četrtek, 30. 3. 2023, ob 11. in 17. uri

Mestni muzej Krško, prost vstop

Ko je Občina Krško pred več kot desetletjem sprejela odločitev, da v obnovljenem kompleksu Valvasorjeve hiše vzpostavi Mestni muzej Krško, je v mestu po več desetletjih spet zaživela muzejska služba.

Krško je namreč »svoj« muzej imelo že pred drugo svetovno vojno, prve javne muzejske razstave so pripravili prav v prostorih Valvasorjeve hiše in v odposvečeni cerkvi sv. Duha. Mestni muzej Krško je ustanova, ki izvaja muzejsko javno službo z varovanjem, ohranjanjem, raziskovanjem in prezentacijo premične dediščine mesta in MO Krško. Zgodbe predstavlja na stalnih in občasnih, lastnih in gostujočih razstavah. Muzej upravlja tudi del Mencingerjeve hiše in Hočevarjev mavzolej. V nekdanji cerkvi sv. Duha od leta 1966 deluje Galerija Krško.

Dan Mestnega muzeja Krško