Dnevi evropske kulturne dediščine – OD MITA DO ARHITEKTURE: Skrita in odkrita krška dediščina, pohod

torek, 26. september 2017, 16.0018.00

Vstopnina: 0.00

Dnevi evropske kulturne dediščine – OD MITA DO ARHITEKTURE

VABILO NA POHOD

Skrita in odkrita krška dediščina

torek, 26. september 2017, 16.00 – 18.00

Zbirno mesto Mestni muzej Krško, Valvasorjevo nabrežje 4, Krško

Letošnji Dnevi evropske kulturne dediščine so posvečeni dediščini vodnega gospodarstva in dediščini njenega upravljanja.

Na poti iz Mestnega muzeja Krško proti vasi Cesta lahko srečamo niz objektov, ki nam pripovedujejo zgodbe o ljudeh, ki so jih ustvarjali. Udeleženci pohoda si bomo ogledali razvaline krškega gradu, nadaljevali pot mimo opuščene Bloudkove skakalnice in spominskega obeležja v Rorah. Spoznali pa bomo tudi, da je soteska, ki vodi proti vasi, pomembno vodovarstveno območje: črpališče Rore in proti koncu doline opuščeno napajališče in vodno zajetje Cesta.

V PRIMERU SLABEGA VREMENA POSKRBITE ZA PRIMERNO OPREMO.

Informacije:

E: sonja.levicar@jskd.si, m: 051 833 428