dr. Milan Lovenjak: Rimska epigrafika, strokovno predavanje

RIMSKA EPIGRAFIKA

torek, 16. februar 2016, ob 18. uri,

pedagoški prostor Mestnega muzeja Krško

Med najpomembnejša pričevanja antike poleg arheoloških in numizmatičnih najdb prištevamo tudi t.i. epigrafske vire, napise na različnih podlagah. Ti kažejo tudi na razširjenost pismenstva, ki glede na zastopanost vseh družbenih skupin, ni bila tako majhna kot včasih mislimo. Napisi pa pripovedujejo tudi o razširjenosti rimskega državljanstva, o čaščenju raznih rimskih, domačih ali tujih kultov in raznih drugih zadevah, o katerih sicer ne bi vedeli nič ali zelo malo. Epigrafika vse te spomenike proučuje, razlaga in komentira in tako omogoča njihovo dostopnost strokovni in laični javnosti.

Predavanje izvajamo v okviru obrazstavnih delavnosti ob gostujoči razstavi Posavskega muzeja Brežice, Neviodunum, rimsko mesto ob reki Savi.

Najavljamo:

torek, 22. marec 2016, 19.00