nedelja, 14. julij 2013nedelja, 14. julij 2013, 15.0017.00

Vodi: Nina Sotelšek

Tudi to poletje bomo v Mestnem muzeju Krško fotografirali s camero obscuro. Na delavnici bodo udeleženci spoznali delovanje in različne možnosti uporabe tega fotografskega pripomočka. S camero obscuro bodo fotografirali in posnete fotografije razvili v muzejski temnici.
Najprej so jo mnogi umetniki uporabljali kot pripomoček za risanje pokrajin in vedut, zato bomo to poskusili tudi mi. Camera obscura v latinščini pomeni temna soba. Je navaden zatemnjen prostor z ozko luknjico v steni. Skozi to odprtinico pade svetloba, ki se na nasprotni steni izriše kot slika zunanjosti. Tudi udeleženci delavnice bodo kot renesančni risarji poskusili risati perspektivične risbe.
Za vse materiale bo poskrbljeno. Na delavnico prinesite le svojo štoparico in se oblecite v športna oblačila. Zaradi omejenega števila udeležencev so zaželene predhodne prijave.

Fotografija: delavnica Camera obscura 2012. Fototeka MMK.