Notice: Undefined index: pic in /var/www/domdesign/private/lib/items/Domino/Gallery/ModuleCross/view.php on line 15
Franjo in Iva Stiplovšek: razvoj muzealstva v Posavju, - Mestni muzej Krško

Franjo in Iva Stiplovšek: razvoj muzealstva v Posavju

torek, 28. 5. 2019, 19.00

odprtje gostujoče razstave Posavskega muzeja Brežice

Gostujoča razstava Posavskega muzeja Brežice odstira začetke posavskega muzealstva, ki segajo v leto 1939, ko so zbiratelji in ljubitelji starin v Krškem ustanovili Muzejsko društvo za politična okraja Krško in Brežice. Na njegovi osnovi je novembra 1940 v Krškem začel delovati Mestni muzej, ki je bil leta 1949 prestavljen v Brežice in je poslanstvo nadaljeval kot Posavski muzej Brežice.

Posavski muzejski prostor sta z izjemno skrbjo za kulturno dediščino zaznamovala zakonca Franjo in Iva Stiplovšek. Kot pionirja posavskega muzealstva sta zakonca Stiplovšek skupaj z Ottom Aumannom utrla pot prepoznavanju, vrednotenju, varovanju in predstavljanju snovne in nesnovne kulturne dediščine.

Fotografija:

Zakonca STIPLOVŠEK, Trnovo, Ljubljana, 4. 2. 1939