javno vodstvo

javno vodstvo
sobota, 21. 1., ob 11. in 15. uri
vstop prost

V Mestnem muzeju Krško je od 20. 12. 2022 na ogled občasna razstava Gol, gol, gol je Krškega simbol, s katero smo počastili sto let igranja nogometa v Krškem od začetkov davnega leta 1922 do današnjih dni. S predmeti in fotografijami prikazuje, kako so prvi navdušenci igrali nogomet, kako so iskali zemljišče za igrišče, se na tovornjakih vozili na tekme in kako dolgo so čakali na prvo slačilnico. Predstavlja razvoj nogometne dejavnosti po dekadah, ženski in mladinski nogomet, delovanje nogometa na Senovem, navijaško skupino Nuclear Power Boys ... Nogometni klub je v stoletni zgodovini spreminjal imena. Bila so obdobja, ko je bil zelo uspešen in ko je povsem zamrl. Nekaj pa se ni nikoli spremenilo: nogomet je bil vedno v srcu Krčanov.

Po razstavi bosta vodili avtorici razstave Nina Sotelšek in Anita Radkovič.

Informacije in najave:
E: info@mestnimuzejkrsko.si
T: 051 390 658, 07 620 92 44

Fotografija: Člani NK Krško po tekmi z NK Pobrežje na stadionu Matije Gubca v Krškem, 25. 5. 2002. Z zmago 5:2 so si domači nogometaši zagotovili vstop v 2. SNL. Za NK Krško so igrali Rafael Koren (vratar), Vinko Molan, Sašo Rabič, Dragan Milanović, Iztok Kapušin, Boštjan Zlobko, Rok Zorko, Iztok Zofič, Dejan Rusić, Marko Mitič (kapetan) in Slaviša Dvorančič. Trener članske ekipe je bil Vlado Klinčarovski. Hrani dokumentacija MMK, ŠN-293.