Izkušnja dediščine, nedeljska muzejska delavnica

nedelja, 23. september 2012nedelja, 23. september 2012, 15.0017.00

Jabolko za telo, cvetje za dušo

Delavnica izdelovanja suhega cvetja in jabolčnih jedi.

Dnevi evropske kulturne dediščine so pripravljeni v sodelovanju z JSKD OI Krško in Slovenskim etnološkim društvom.

Medgeneracijsko povezovanje je ključnega pomena za varovanje, ohranjanje in predstavljanje dediščine. Znanja, ki jih lahko dobimo od starejših, segajo na različna področja. V Krškem smo se tokrat odločili, da povežemo rokodelske spretnosti s kulinarično dediščino oziroma delom le-te, ki je tesno povezana tudi z gospodarstvom okolja. Sadjarstvo in jabolka so že več kot 100 let med najpomembnejšimi  gospodarskimi  panogami Občine Krško. Izdelovanje papirnatih rož pa je znanje, ki je ponovno aktualno prav zaradi ekonomskih razmer. Ob tem bodo prenašalci znanj pripovedovali tudi svoje zgodbe. V celoto bo dogodek zaokrožila dr. Helena Rožman, Slovensko etnološko društvo, ki bo spregovorila o nesnovni dediščini in poteh varovanja z vidika ohranjevanja in oživljanja nepremične kulturne dediščine.
Program izvajamo v sodelovanju s Slovenskim etnološkim društvom, v okviru katerega že leta poteka program Mala šola etnologije, s katero želimo etnologijo približati zlasti mlajšim obiskovalcem kulturnih ustanov.