Koptska vezava, knjigoveška ustvarjalna delavnica - Mestni muzej Krško

Koptska vezava, knjigoveška ustvarjalna delavnica

Čas: 16.00

Koptska vezava, knjigoveška ustvarjalna delavnica

Mestni muzej Krško / ustvarjalna delavnica / nedelja, 28. oktober 2018, ob 16. uri / vstop prost

Udeleženci delavnice bodo najprej spoznali različne vezave knjig. Na razstavi Valvasorjevi v Krškem si bodo ogledali knjige iz 19. stoletja in se poučili o njihovem pravilnem hranjenju. Nato sledi praktični del, kjer si bodo udeleženci pripravili papir in platnice. Po korakih bodo spoznavali postopek koptske vezave in izdelali svoj notes, skicirko ali album. Tovrstna vezava je bila v rabi med 2. in 11. stoletjem, za izdelavo rokopisov. Moderna koptska vezava se najpogosteje uporablja za skicirke, saj se z lahkoto razgrne za 180º in več.

Delavnico bo vodila Nina Sotelšek.

Fotografija: Nina Sotelšek

Priloge