Mihajlo Rostohar, gostovanje razstave na Filozofski fakulteti Masarykove univerze v Brnu

ponedeljek, 12. november 2018, 16.00

Mihajlo Rostohar, gostovanje razstave Mestnega muzeja Krško na Filozofski fakulteti Masarykove  univerze v Brnu

Mihajlo Rostohar

30. julij 1878 - 5. avgust 1966

filozof, eksperimentalni psiholog, pedagog, kritični mislec

ponedeljek, 12. november 2018, ob 16:00 uri

5.  nadstropje stavbe C (soba C51)

Filozofska fakulteta Masarykove univerze, A. Novaka 1, Brno

Razstava bo v pritličju stavbe B2 Filozofske fakultete Masarykove univerze na ogled do 1. februarja 2019

Vstopnina: 0.00

Z razstavo predstavljamo življenjsko in poklicno pot politika in organizatorja, izjemnega raziskovalca in pedagoga, ki je skozi prvo polovico 20. stoletja prehodil pot do enega najbolj prepoznanih in prodornih psihologov svojega časa. Maturanta kranjske gimnazije je življenjska pot vodila na Univerzo na Dunaju in v Gradec ter nato v Prago. Kljub temu, da je leta 1918/19 izjemno zavzeto sodeloval pri ustanavljanju ljubljanske univerze, je raziskovalno in akademsko pot nato gradil na Češkoslovaškem – najprej na Karlovi univerzi v Pragi in nato na Masarykovi univerzi v Brnu. Po povratku v Slovenijo, je končno dosanjal sen z leta 1950 ustanovljenim Oddelkom za psihologijo na ljubljanski Filozofski fakulteti.

Mihajlo Rostohar, gostovanje razstave na Filozofski fakulteti Masarykove  univerze v Brnu