Nedeljska muzejska delavnica: Muzejske sledi do urbanih obrti

nedelja, 17. maj 2015nedelja, 17. maj 2015, 9.0012.00

obrti

Muzejske sledi do urbanih obrti

Mestni muzej Krško, pritličje Mencingerjeve hiše, Cesta krških žrtev 2, Krško

17. maj 2015, od 9.00 do 12.00  ure.

V pritličnih prostorih Mencingerjeve hiše je od 21. aprila 2015 odprta razstava Muzeja novejše zgodovine Celje, Urbane sledi do mestnih obrti.

Muzej novejše zgodovine Celje je že skoraj 20 let povezan z mestnimi obrtmi. Poleg evidentiranja, zbiranja in hranjenja različnih obrtnih izdelkov, orodij in materialov, se ves čas trudi ohranjati tudi njihova znanja. Živa obrtna dediščina je tako pomemben del muzejske Ulice obrtnikov, njeni nosilci pa so obrtni mojstri demonstratorji, ki že več kot desetletje oživljajo muzejske obrtne delavnice.

Iz bogate dediščine obrtnih dejavnosti mesta Celje, se Krškemu in Krčanom predstavljajo tri dejavnosti, ki so nekoč živele v obeh mestih: klobučarstvo, stavbno kleparstvo in svečarstvo.

Vabimo Vas, da nedeljsko dopoldne preživite v naših muzejskih prostorih in v živo spoznate tri  celjske obrtnike, ki bodo predstavljali svojo bogato dediščino.

Foto: Mojster z vajenci in obrtniki v kleparski delavnici Dolžan. Arhiv MZNC.

obrti
DSC_0005, M