aaaaaaaaaaaaNesnovna kulturna dediščina in njeno varovanje v Sloveniji

Nesnovna kulturna dediščina in njeno varovanje v Sloveniji

predavanje in predstavitev Registra nesnovne kulturne dediščine

torek, 10. maj 2022torek, 10. maj 2022, 18.00

Nesnovna kulturna dediščina in njeno varovanje v Sloveniji

Mag. Anja Jerin, mag. Adela Pukl, predstavnici Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine, bosta spregovorili o Registru nesnovne kulturne dediščine, ki zajema dediščino s celotnega ozemlja Republike Slovenije. Do začetka aprila sta bili vanj vpisani 102 enoti in evidentiranih 273 nosilcev nesnovne kulturne dediščine.

V želji po širjenju Registra nesnovne kulturne dediščine in spoznavanju različnih zvrsti dediščine Krškega in okolice bodo predstavljeni postopki vpisa v register ter evidentiranje nosilcev k enotam, ki so že vpisane (kot npr. pletarstvo, izdelovanje papirnatih rož, tradicionalno lončarstvo).

Več informacij o dogodku:

Anita Radkovič,  (07) 492 10 99 ali 031 421 611, anita.radkovic@mestnimuzejkrsko.si

Prost vstop.

Vljudno vabljeni.

Podnapis: Papirnate rože, izdelovalka Irena Kožuh, Brestanica, 2014, foto hrani: dokumentacija MMK.