Dnevi evropske kulturne dediščine I Z igro do dediščine

Od cvetja do zdravilnih zelišč

vodstvo po občasnih razstavah in delavnica

sobota, 7. oktober 2023, 15.0016.30

15.00–15.30Štoviček in prijatelji: France Vardjan
Botanik Alfonz Paulin (1853–1942), vodstvo po občasnih razstavah
15.30–16.30Z zelišči do zdravja, delavnica, vodi Veronika Fabinc I Zeliščarska kmetija Fabinc

V Mestnem muzeju Krško je na ogled občasna razstava, ki osvetljuje življenje in delo Franceta Vardjana, med drugim hortikulturnika, uspešnega oblikovalca vrtov in pejsaža ter avtorja strokovnih knjig in učbenikov za kmetijske in vrtnarske šole.

Muzejska vitrina o Alfonzu Paulinu  pa je posvečena 170. obletnici njegovega rojstva. Bil je botanik, profesor, kar štiri desetletja vodja Botaničnega vrta v Ljubljani, član SAZU in soustvarjalec herbarijskih zbirk, med katerimi je najbolj znana Flora exsiccata Carniolica.

Na delavnici Z zelišči do zdravja, ki jo bo vodila zeliščarka Veronika Fabinc, si bodo udeleženci iz kamilice pripravili mazilo za ustnice, iz svežih lističev citronke pa macerat za nego kože.

Zaradi lažje organizacije dela prosimo za najavo: info@mestnimuzejkrsko.si, 051 390 658, 07 620 92 44.

Dogodka potekata v okviru projektov Dnevi evropske kulturne dediščine / European heritage Days in Slovenia in  Z igro do dediščine.