delavnica ob razstavi 80. so bila leta … v Krškem

sreda, 26. februar 2020sreda, 26. februar 2020, 10.0012.00

Počitniška muzejska doživetja: Te naročim k frizerju?

Videz osemdesetih let so med drugim dopolnjevale tudi tipične pričeske, utrjene s pomočjo lakov in gela za lase. To je bil čas punk frizur, »bundesliga« frizur, »levje grive«, »ježkov«, barvnih pramenov, trajno skodranih in »natupiranih« las ter z lakom za lase nad čelom utrjenih »strešic«, ki so bile modne konec osemdesetih let.

Na delavnici se bomo s frizerkami  vrnili  nazaj v osemdeseta, prelistali stare frizerske revije, spoznali  pripomočke za delo in si za ureditev pričeske zagotovili čisto pravi termin pri frizerki. Izbirali boste lahko med geliranjem in oblikovanjem las, barvanjem pramenov, kodranjem in likanjem las ter spletanjem kitk.

Hkrati bo na modelu potekala demonstracija navijanja, sušenja in oblikovanja pričeske v stilu osemdesetih let.

Delavnico bomo izvedli v sodelovanju s Frizerskim studiom Tanja.

Zaradi lažje izvedbe delavnice se lahko k frizerju naročite do 23. 2. 2020, na elektronski pošti ali telefonu:

E: info@mestnimuzejkrsko.si T:  07 492 10 99, 07 620 92 44

Prost vstop

Prostih mest: 20

Fotografija: Frizerski salon Olga Pompe, Krško, 30. 6. 1985, foto Goran Rovan.