Predstavitev kataloga 80. so bila leta … v Krškem

torek, 13. oktober 2020, 18.00

Predstavitev kataloga 80. so bila leta … v Krškem, 1. del

Dogodek bomo zaradi aktualnih razmer izvedli v  Kulturnem domu Krško.

Število mest je omejeno. Zaradi spoštovanja NIJZ ukrepov prosimo za vašo najavo:

E: info@mestnimuzjkrsko.si

M: 07 620 92 44, 051 390 658

S katalogom dopolnjujemo občasno razstavo 80. so bila leta … v Krškem, ki smo jo v pritličnih prostorih Mencingerjeve hiše odprli 16. junija 2018. Katalog, ki predstavlja presek raziskovalnega dela, prikazuje širši kontekst politične ureditve, delovanje lokalnih upravnih služb in družbenopolitičnih organizacij, razgrinja temeljno urbanistično zasnovo mesta Krško in delovanje gospodarstva. Zanimalo nas je, kako sta bila urejena šolstvo in zdravstvo, kje so Krčani preživljali prosti čas in kako so svojo mladost preživljali najstniki. Razstava se dotakne tudi muzejskih dejavnosti, bralne kulture, glasbe in športa. Katalog je interdisciplinarno delo sodelavk iz Mestnega muzeja Krško, k aktivnemu sodelovanju pa so bili povabljeni tudi javni zavodi, društva in posamezniki.

Razstava 80. so bila leta v ... Krškem  bo na ogled še do konca leta 2020.

Foto: Nina Sotelšek

Predstavitev kataloga 80. so bila leta … v Krškem, 1. del