»Revija slovenskega gospodarskega življenja in ustvarjanja«*

strokovno vodstvo ob razstavi Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem

torek, 23. november 2021, 17.00

»Revija slovenskega gospodarskega življenja in ustvarjanja«*

Fran Bonač, ki jo je tik pred drugo svetovno vojno na Videm pri Krškem umestil Tovarno celuloze, je pustil močne sledi tudi v več segmentih življenja na Slovenskem. Med drugimi je bil med soustanovitelji Ljubljanskega velesejma. Na strokovnem vodstvu ob razstavi Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem bo dr. Helena Rožman, muzejska svetovalka in avtorica razstave, predstavila ustanovitev in delovanje Ljubljanskega velesejma d. z o. z. ter njegov vpliv na dinamiko gospodarskega življenja, kot se to razbira iz arhivskega gradiva.

Fotografija: Pokrovitelj ljubljanskega velesejma kralj Aleksander v spremstvu Frana Bonača in ravnatelja velesejma Milana Dularja, 1921. Foto Anton Uršič, Ljubljana. Arhiv družine Volk.

* »Ljubljanski velesejem, revija slovenskega gospodarskega življenja in ustvarjanja«, Ilustrirani Slovenec, 27. junij 1926, str. 205.

Obvezne najave do ponedeljka, 22.11. 2021, do 13. ure na info@mestnimuzejkrsko.si, 07 620 92 44 ali 051 390 658.

Na vseh prizoriščih Kulturnega doma Krško so skladno s smernicami NIJZ in veljavnimi ukrepi za zajezitev širjenja koronavirusa zagotovljeni vsi pogoji za varen obisk. Javnih kulturnih prireditev se lahko udeležijo le osebe, ki izpolnjujejo pogoj PCT.