Rezi Pirc: življenje družbene delavke

odkritje doprsnega kipa in odprtje razstave

petek, 2. junij 2023, 16.00

Rezi Pirc: življenje družbene delavke

16.00: Gaj zaslužnih občanov (Mestni park Krško)
Odkritje doprsnega kipa Rezi Pirc

17.00: Mestni muzej Krško, Mencingerjeva hiša
Odprtje razstave Rezi Pirc: življenje družbene delavke

Ob 100. obletnici rojstva Rezi Pirc bomo z dvema dogodkoma  obeležili spomin na učiteljico, ustanoviteljico Občinske zveze prijateljev mladine Krško in družbeno delavko na področju otroškega varstva in izobraževanja. Rezi Pirc je svoje življenje podredila dejavnostim za mladino in bila pri delu  obdana s predanimi sodelavci. Delovanje v OZPM Krško je bilo njen način življenja in zdelo se je, »kot da njeno srce poganja vse«. Bila je odločna ženska, ki je s svojo osebnostjo mnoge pritegnila in prepričala. Spletla je močno mrežo sodelavcev, v katere je verjela, jim zaupala in jih s svojimi idejami in usmeritvami motivirala k družbenemu angažiranemu delovanju.

Razstavo, ki bo na ogled do 30. 12. 2023  bosta predstavili avtorici Anita Radkovič in Nina Sotelšek.

Fotografije:
Rezi Pirc v svoji dnevni sobi ob praznovanju 70. rojstnega dne, 27. 3. 1993. Izvorno fotografijo hranita Boža in Davorin Avguštin, št. pred. RP-3.
Rezi Pirc, najverjetneje 60. leta 20. stoletja. Izvorno fotografijo hrani Fanika Rogič, št. pred. RP-185.