Šola kreativnega pisanja s Stanko Hrastelj

petek, 13. 3. 2020

Kako skozi pisanje postati nekdo drug ter biti pri tem prepričljiv in zanimiv?

Šola kreativnega pisanja je sklop literarnih srečanj oziroma delavnic, kjer bodo udeleženci spoznavali pripovedne principe, načine, pristope, razvijali literarne spretnosti, ostrili avtorski slog in inovativnost podajanja leposlovnega besedila.

Mentorica bo pesnica in pisateljica Stanka Hrastelj, dobitnica modre ptice za najboljši roman, nagrade za najboljši literarni prvenec, nazivov vitezinja poezije in najboljša mlada pesnica festivala Urška, avtorica treh zbirk poezije in dveh romanov, udeleženka referenčnih mednarodnih literarnih festivalov in sejmov, zastopana v številnih domačih in tujih antologijah. V okviru projekta bodo s svojimi predavanji sodelovali še literarna zgodovinarka dr. Alojzija Zupan Sosič, igralka Maja Gal Štromar in stripar Ciril Horjak.

Šola kreativnega pisanja bo potekala v obliki popoldanskih delavnic, vsako drugo sredo od marca do konca septembra, v Mestnem muzeju Krško. Posamezno srečanje bo trajalo dve šolski uri.

Če želite sodelovati, pošljite kratko zgodbo ali prozni odlomek (do pet strani) na mail stanka.hrastelj@gmail.com, najkasneje do 13. marca 2020. Napišite še nekaj o sebi in o svojih literarnih izkušnjah.

Število mest je omejeno, zato si pridružujemo pravico do izbora med prijavljenimi.

Kotizacija za celotno Šolo kreativnega pisanja je 25 €.

Organizatorji: Stanka Hrastelj, Kulturni dom Krško in JSKD OI Krško

Šolo kreativnega pisanja sofinancira Občina Krško.

Stopite v stik

Valvasorjevo nabrežje 4
8270 Krško
info@mestnimuzejkrsko.si