• Izobraževanje

Svetovni dan čebel v Mestnem muzeju Krško

nedelja, 20. 5. 2018, 16.00–17.30

Svetovni dan čebel v Mestnem muzeju Krško

Vodstvo po razstavi Pot medičarstva in lectarstva med Krškim in Zagrebom  ter ustvarjalna delavnica za vse generacije

nedelja, 20. maj 2018,  ob 16. uri / Mestni muzej Krško / prost vstop

Srečali se bomo  sobi medičarstva in lectarstva, ki je rezultat čezmejnega projekta, ki je bil v letih 2009–2012 sofinanciran v okviru Operativnega programa IPA Slovenija–Hrvaška 2007–2013. Poglobljeno bomo raziskovali čebelnjak z izdelki čezmejnih rokodelcev, s čebelarko pa spoznavali skrivnosti »medenih  ptičic«, kot je čebele imenoval Janez Vajkard Valvasor. V drugem delu delavnice bomo s pomočjo voska in satnic ustvarjali različne izdelke, ki jih bodo udeleženci nato odnesli domov.

Delavnico ob Svetovnem dnevu čebel izvajamo v sodelovanju s Čebelarskim društvom Krško in OŠ Jurij Dalmatin Krško.

nedelja, 20. maj 2018,  16.00–17.30

Delavnica ob Svetovnem dnevu čebel, sodelovanje s Čebelarskim društvom Krško in OŠ Jurij Dalmatin Krško

Delavnica je del dogodkov v sklopu Evropskega leta kulturne dediščine / ELKD.