aaaaaaaaaaaaUstvarjamo z odpadnim papirjem - knjižno kazalo

Ustvarjamo z odpadnim papirjem - knjižno kazalo

ustvarjalni kotiček ob razstavi Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem

sobota, 26. marec 2022sobota, 26. marec 2022, 12.0016.00

Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem: Ustvarjamo z odpadnim papirjem

Ljubljanski industrialec Fran Bonač je bil snovalec in prvi lastnik tovarne celuloze na Vidmu pri Krškem, ki je bila svojčas ena najsodobnejših tako v Jugoslaviji kot zunaj njenih meja. Graditi jo je začel leta 1938. Z njeno umestitvijo na Videm je odločilno vplival na razvoj mesta, občine in širšega prostora. Po drugi svetovni vojni se je proizvodni program širil in tovarna je postala tudi zelo pomembna in velika proizvajalka časopisnega papirja v srednji Evropi.

Vse radovedne in željne ročnega dela vabimo, da se nam pridružite kadarkoli med 12. in 16. uro, ko si boste iz  papirja lahko izdelali knjižno kazalo.

Več informacij: info@mestnimuzejkrsko.si, 051 390 658 ali 07 620 92 44.
Cena vstopnice: po ceniku

Sobotni ustvarjalni kotički bodo predvidoma potekali vsako zadnjo soboto v mesecu med 12. in 16. uro v zimskem odpiralnem času ter med 14. in 18. uro v poletnem odpiralnem času.