Ustvarjamo z odpadnim papirjem – Uokvirimo spomine

ustvarjalni kotiček ob razstavi Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem

sobota, 28. maj 2022sobota, 28. maj 2022, 14.0018.00

Ustvarjamo z odpadnim papirjem – Uokvirimo spomine

Ljubljanski industrialec Fran Bonač je bil snovalec in prvi lastnik tovarne celuloze na Vidmu pri Krškem, ki je bila svojčas ena najsodobnejših tako v Jugoslaviji kot zunaj njenih meja. Graditi jo je začel leta 1938. Z njeno umestitvijo na Videm je odločilno vplival na razvoj mesta, občine in širšega prostora. Po drugi svetovni vojni se je proizvodni program širil in tovarna je postala tudi zelo pomembna in velika proizvajalka časopisnega papirja v srednji Evropi.

Udeleženci delavnice si ogledajo razstavo Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem, nato pa si s tehniko zvijanja časopisnega papirja iz papirnih zvitkov izdelajo okvir za sliko ali fotografijo.

Več informacij: info@mestnimuzejkrsko.si, 051 390 658 ali 07 620 92 44.
Cena vstopnice: po ceniku

Sobotni ustvarjalni kotički bodo predvidoma potekali vsako zadnjo soboto v mesecu med 14. in 18. uro.

Foto: Anita Radkovič, Mestni muzej Krško