Vodstva po razstavi Adam Bohorič: Proste zimske urice o latinskokranjski slovnici

sobota, 20. marec 2021sobota, 20. marec 2021, 13.0016.00

Kot sklepno dejanje projekta Bohoričevo leto smo v Mestnem muzeju Krško konec februarja odprli občasno razstavo, na kateri prvič v našem mestu predstavljamo izvirni izvod prve slovnice slovenskega jezika, ki jo največkrat »ljudsko« imenujemo »zimske urice«.

Izvirno Bohoričevo delo bo v Krškem na ogled le še do nedelje, 21. marca, zato vas tik pred zaprtjem občasne razstave vljudno vabimo na vodstva po razstavi, ki bodo potekala to soboto, 20. marca, od 13. do 16. ure. Po razstavi bo vodila kustodinja razstave dr. Helena Rožman.

Za lažjo organizacijo in izvedbo vodstev vas vljudno naprošamo za predhodno najavo vašega obiska. Na izbrani termin vodstva se lahko prijavite s potrditvijo enega od ponujenih terminov v obrazcu na spodnji povezavi ali pa nas pokličete na 051 390 658.

Prijava na vodstvo: https://forms.gle/m56hUhJ4uCwEQhzo8

Foto: Arhiv MMK