Praznični december v starem mestnem jedru Krškega; 12.12. -17.12.2016

20. 12. 2016

Pestro praznično dogajanje se je med 12. In 17. decembrom odvijalo v starem mestnem jedru ter  v Mestnem muzeju Krško in Mencingerjevi hiši.

V Mestnem muzeju Krško sta bili obiskovalcem vse dni na voljo Pravljična dežela z dedkom Mrazom in igralni kotiček z igrama Muzejski spomin in Marjanca ter vodenje po naših razstavah. Konec tedna pa smo v soorganizaciji z MC Krško  v veliki dvorani predvajali projekcije kratkih filmov.

Izvedli smo tri  delavnice, povezane z razstavo Šolski vrt: »Adonisovi vrtički« in šege na barbarino, miklavževo in lucijino; okraski iz zimzelenih rastlin, voščilnice z odtisi rastlinskih motivov ter izdelavo pomandrov. V organizaciji ZPM Krško pa so potekale različne ustvarjalne delavnice za otroke.

V Mencingerjevi hiši so se obiskovalci vse dni lahko vodeno sprehodili po razstavi Učilnica v naravi: Šolski vrt včeraj, danes, jutri, v organizaciji CPT Krško se odvijal novoletni bazar, nastope kulturnih društev je koordiniral JSKD, območna enota Krško, v sušilnici sadja  pa  je potekal prikaz peke kruha v krušni peči v sodelovanju z Matjažem Sotlerjem. Svoja vrata sta odprla tudi  Lončarski atelje Bernhard in Mestna šivalnica.

Stopite v stik

Valvasorjevo nabrežje 4
8270 Krško
info@mestnimuzejkrsko.si