strokovno vodstvo

torek, 19. oktober 2021torek, 19. oktober 2021, 17.0018.00

Vpliv papirne industrije na mesto Krško

strokovno vodstvo ob razstavi Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem

Vstop prost

Tovarna celuloze, ki jo je tik pred drugo svetovno vojno na Videm pri Krškem umestil ljubljanski Fran Bonač, je v povojnem času kot družbeno podjetje močno razširila proizvodne kapacitete, postala eden največjih zaposlovalcev v prostoru in v letih do in po osamosvojitvi Slovenije dejavno so-kreirala prostor občine in mesta Krško. Najpomembnejše dosežke bo v strokovnem vodstvu izpostavila dr. Helena Rožman, muzejska svetovalka in avtorica razstave Fran Bonač in tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem.

Fotografija: Pogled na bazen v tovarniškem kompleksu, september 1955. Foto Milan Pogačar.

Hrani Muzej novejše zgodovine Slovenije.

Na vseh prizoriščih Kulturnega doma Krško so skladno s smernicami NIJZ in veljavnimi ukrepi za zajezitev širjenja koronavirusa zagotovljeni vsi pogoji za varen obisk. Javnih kulturnih prireditev se lahko udeležijo le osebe, ki izpolnjujejo pogoj PCT.