Vodenje po stalnih in občasnih razstavah Mestnega muzeja Krško - Mestni muzej Krško

Vodenje po stalnih in občasnih razstavah Mestnega muzeja Krško

Lokacija: V/3+, OŠ, SŠ. Vstopnine ni. Trajanje: po dogovoru.

Vodenje po stalnih in občasnih razstavah Mestnega muzeja Krško

Mestni muzej Krško je raziskovalna in vzgojno-izobraževalna ustanova, ki deluje na območju mesta in občine Krško. Ustanovljen je bil leta 2009, njegovi temelji pa segajo že v 19. stoletje. Domuje v prostorih treh hiš, ki jih poznamo pod imenom Valvasorjev kompleks.

Obiskovalce popeljemo po izbranih stalnih in občasnih razstavah, vodstva so vedno prilagojena starostni stopnji.

Stalne razstave: Valvasorjevi v Krškem, Meščanka Josipina Hočevar, Dolgo razsvetljensko 18. stoletje, Soba medičarstva in lectarstva, Prvi krški borci, Akademski slikar Vladimir Štoviček: »Jaz sem čist realist, abstraktna umetnost ni zame«.